Wiata magazynowa służy do przechowywania towarów, które są odporne na temperaturę i mogą mieć zapewniony ciągły przepływ powietrza. Innym określeniem wiaty magazynowej może być magazyn półotwarty. W firmie Bud-Blach tworzymy wiaty magazynowe zgodnie z normami określonymi w prawie polskim i UE.

Skontaktuj się z nami.

Wiata magazynowa - konstrukcja hali magazynowej - zadaszenie - Firma Bud-Blach

Wiaty magazynowe stalowe

Wiata magazynowa stalowa ma zastosowanie w rolnictwie, budownictwie, logistyce itd. To budowla, która wyposażona jest w zadaszenie podparte stalową konstrukcją z lekkimi ścianami albo bez nich. Służy do przechowywania maszyn i towarów, które wymagają zabezpieczenia przed np. opadami atmosferycznymi. 

Wiaty magazynowe mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie:

  • trzeba ochronić magazynowany towar przed opadami atmosferycznymi,
  • magazynowany towar nie musi być chroniony przed zmienną temperaturą w ciągu doby i kolejnych pór roku, 
  • wilgotność powietrza nie wywiera negatywnego wpływu na magazynowane przedmioty bądź produkty,
  • towar wymaga naturalnej wentylacji i przepływu powietrza.

Budujemy wiaty magazynowe z najwyższej jakości stali i blach. Realizujemy budowę według projektów i do każdego podchodzimy indywidualnie, uwzględniając potrzeby klienta. 

Hala magazynowa

Hala magazynowa to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują powierzchni magazynowej wyposażonej nie tylko w zadaszenie, ale też wszystkie ściany. Wykonujemy nie tylko wiaty magazynowe, ale też hale.

Wiata magazynowa ze stali - Firma Bud-Blach
Wiata magazynowa Bud-Blach ze stali

Wiata stalowa

Wiaty stalowe mogą mieć wiele zastosować. Jest budowlą o lekkiej konstrukcji, więc nie zawsze wymaga pozwolenia na budowę. Wiata magazynowa to rodzaj wiaty stalowej. Tworzymy wiaty oparte na konstrukcjach stalowych zgodnie z projektem dostarczonym przez Klienta. Nasze wiaty są solidne i stabilne, dzięki wykorzystaniu jedynie najwyższej jakości materiałów.

Wykonujemy głównie duże wiaty magazynowe ze stali. Magazyny z wiat są praktyczną inwestycją, które realizacja nie wymaga dużo czasu. Często mają one zastosowanie w rolnictwie jako garaże na maszyny rolnicze ale też jako pomieszczenia magazynowe pod działalność handlową.

Więcej o wiatach stalowych.

Wiaty rolnicze - wiata na maszyny rolnicze

Wiaty rolnicze często wykorzystywane są jako garaże dla maszyn rolniczych. Produkujemy i montujemy wiaty magazynowe, które służą jako wiaty na maszyny rolnicze dla osób prywatnych i firm. Dzięki naszemu doświadczeniu i ciągłemu zdobywaniu nowej wiedzy odnośnie tworzenia konstrukcji ze stali możemy oferować wiaty dla klientów z różnych dziedzin gospodarki, które spełnią ich potrzeby dotyczące funkcjonalności wiat. Wielkość wiaty i jej ostateczny wygląd są dostosowywane do konkretnych potrzeb. Jesteśmy otwarci także na nowe wyzwania.

Wiata magazynowa ze stali - Bud-Blach - trwałe i solidne
Wiata magazynowa stalowa - Firma Bud-Blach

Wiata magazynowa - konstrukcje magazynowe

Konstrukcje magazynowe, jakie tworzymy są solidne, oparte na materiałach odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Wiata magazynowa oraz jej zadaszenie oparte są na konstrukcjach stalowych. To lekkie konstrukcje, które umożliwiają dostęp do magazynowanych towarów lub maszyn z każdej strony. Montujemy poszycie dachowe z blachy trapezowej i płyty warstwowej, zgodnie z wymaganiami klienta. Dzięki naszemu podejściu oraz profesjonalnym usługom otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od zadowolonych klientów (zarówno indywidualnych jak i firm). Jeśli szukasz wykonawcy na realizację wiaty magazynowej – zadzwoń. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Wiata magazynowa cena

Skontaktuj się z nami, żeby poznać wycenę swojego projektu. Realizujemy projekty zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Cena budowy wiaty magazynowej będzie zależeć od takich czynników, jak:

  • wielkość wiaty,
  • ilość zużytej stali i innych materiałów,
  • wykorzystane elementy zabezpieczające,
  • stopień skomplikowania projektu,
  • zakres zleconych prac.

Zadaszenia magazynowe wykorzystane w wiatach muszą szczelnie chronić przed śniegiem i deszczem, być solidnie wykonane i odporne na działania czynników zewnętrznych. Wiaty magazynowe mogą mieć zadaszenie różnego rodzaju:

Wiata – dach jednospadowy

Dach jednospadowy, posiadający jedną połać, sprawdza się w przypadku, gdy wiata stanowi dobudowanie do ściany. Jest pośrednim rozwiązaniem pomiędzy dachem dwuspadowym i dachem płaskim. Bardzo często wybierany właśnie w przypadku wiat.

Wiata – dach dwuspadowy

Dachy dwuspadowe (inaczej dwupołaciowe, siodłowe lub szczytowe) tworzą dwie połacie połączone u szczytu dachu. Dach dwuspadowy jest prosty w konstrukcji, więc jest też ekonomiczny, bardziej atrakcyjny cenowo.

Producent wiat magazynowych - firma Bud-Blach

Bud-Blach od lat tworzy wiaty magazynowe różnego rodzaju dla firm i klientów indywidualnych. Firma posiada Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji na elementy i zestawy konstrukcji stalowych wytwarzane wg klasy wykonania EXC1 i EXC2 zgodnie z wymaganiami PN-EN 1090-1. Bud-Blach posiada także Certyfikat Oceny Procesu Spawalniczego wg PN-EN ISO 3834-2, który zaświadcza, że firma spełnia wszystkie normatywne wymagania jakościowe obowiązujące w procesach spawalniczych.

O nas

Firma Bud-Blach produkuje wiaty magazynowe od samego początku swojej działalności. Prawie 30 lat doświadczenia, wiele realizacji i zadowolonych klientów zarówno prywatnych jak i korporacyjnych. 

Wiata magazynowa - konstrukcja hali magazynowej - Firma Bud-Blach

Wiata magazynowa Łódź

Produkujemy wiaty magazynowe na zamówienie. Realizujemy dokładny projekt klienta lub pomagamy z opracowaniem odpowiedniego projektu do wymagań. Oferujemy bezpłatne konsultacje, 
skontaktuj się z nami.