Wiaty rolnicze stalowe – oferujemy wykonanie wiaty rolniczej od A do Z. Projektujemy, doradzamy, wytwarzamy, sprzedajemy, a także montujemy wiaty stalowe dla każdej branży, w tym rolnicze. 
Oferujemy bezpłatne konsultacje i doradztwo w każdej z powyższych kwestii.
Zapraszamy do kontaktu.   

wiaty stalowe rolnicze

Wiaty stalowe dla rolnictwa

Wiaty stalowe dla rolnictwa przeznaczone są do przechowywania i ochrony przed warunkami atmosferycznymi wszelkiej własności przynależącej do gospodarstwa. Spełniają one różne funkcje w zależności od pór roku: osłaniają przed słońcem, deszczem, śniegiem i gradem. Doskonale sprawdzą się do magazynowania bel słomy po żniwach, drewna, części plonów oraz przechowywania maszyn rolniczych.

Wiaty stalowe są niezwykle praktycznym rozwiązaniem, ze względu na niski koszt i krótki czas budowy. Skonstruowana przez Bud-Blach wiata przetrwa lata w nienaruszonym stanie. Dzięki stosowanej przez nas stali wysokiej jakości oraz odpowiedniemu zabezpieczeniu antykorozyjnemu wiata nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych. Wyjątkową zaletą tego typu konstrukcji jest szybkość montażu i demontażu. W sytuacji, gdy niezbędne okaże się przeniesienie lub rozmontowanie wiaty, jesteśmy w stanie zrobić to szybko i bezproblemowo.

wiaty rolnicze stalowe Bud-Blach
wiaty rolnicze stalowe Bud-Blach

Wiaty na maszyny rolnicze​

Wiaty na maszyny rolnicze to idealne rozwiązanie dla farmerów, którzy rozwijają swój biznes, zakupują nowe maszyny i dążą do zwiększania produkcji.
W nowoczesnych gospodarstwach rolnych użytkowanie wiaty lub hali na maszyny rolnicze jest nieodłącznym elementem codziennej pracy. Bezpieczne przechowywanie maszyn rolniczych, traktorów, kombajnów itp. których cena przekracza często setki tysięcy złotych, to kwestia fundamentalna.  Tego typu maszyny stanowią inwestycję, której gwarancją jest utrzymanie maszyn w dobrym stanie. Wymaga to odpowiedniego serwisowania i przechowywania, a przede wszystkim zabezpieczania przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wiaty rolnicze ochronią maszyny przed zalaniem, rdzewieniem, parceniem uszczelek, światłem UV, śniegiem i gradem. 

Wiata rolnicza

Wiata rolnicza to jeden ze sposobów przechowywania przedmiotów. Wiata rolnicza stalowa zagwarantuje trwałość i stabilność. Pod taką wiatą można magazynować nie tylo płody rolne, zbiory, czy pasze, nawozy, ale także wszelkiego rodzaju maszyny rolnicze.

Obecnie istnieją specjalistyczne elementy wyposażenia dla stalowych wiat rolniczych, dzięki którym kontrola nad odpowiednią wentylacją jest większa. 

wiata rolnicza bud-blach
wiata rolnicza

Wiata rolnicza bez pozwolenia

Wiata rolnicza bez pozwolenia na jej budowę? Tak, to jest możliwe. Należy jednak spełnić pewne warunki, które opisane są w art. 29 ust. 14 pkt c prawa budowlanego. 

Jeśli wiata nie ma większej powierzchni niż 35m², nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na jej budowę. Wszystkie większe wiaty i konstrukcje stalowe, mimo stosunkowo łatwego montażu i demontażu, wymagają uzyskania pozwolenia na budowę przed rozpoczęciem inwestycji.

Jakie warunki należy spełnić by uzyskać pozwolenie na budowę? Uzyskaj więcej informacji na temat budowy wiat stalowych. 

wiata rolnicza

Wiata gospodarcza

Wiata gospodarcza oznacza miejsce do przechowywania. Można w niej składać wszelkie przedmioty, które chcemy magazynować, aby wykorzystać je w późniejszym czasie. W gospodarstwie rolniczym wiele przedmiotów, maszyn, przyrządów jest wykorzystywanych w codziennej pracy. Warto posiadać miejsce, gdzie można by przetrzymywać wszystkie te przedmioty i maszyny. To na pewno ułatwi i usprawni wykonanie wszelkich prac rolniczych i porządkowych, ponieważ pozwoli zaoszczędzić czas na poszukiwanie przedmiotu, który jest potrzebny w danej chwili. Wiata gospodarcza to bardzo wygodny element budowlany na terenie gospodarstwa i nie tylko. Świetnie sprawdzi się także na terenie prywatnym.

Wiaty rolnicze Bud-Blach

Zakres prac związanych z produkcją i montażem obejmuje:

 • Wyjazd na miejsce montażu oraz wykonanie pomiarów
 • Wykonanie zestawień elementów: stali, farb, śrub itp.
 • Rozładunek transportu stali (stal śrutowana).
 • Cięcie elementów konstrukcji stalowej.
 • Oszlifowanie, frezowanie, przygotowanie elementów do spawania.
 • Wykonanie otworów montażowych.
 • Pospawanie wszystkich elementów konstrukcji stalowej.
 • Oszlifowanie i oczyszczenie po spawaniu.
 • Odtłuszczenie konstrukcji przed malowaniem.
 • Pomalowanie konstrukcji stalowej farbą podkładową epoksydową.
 • Pomalowanie konstrukcji stalowej farbą nawierzchniową poliuretanową, kolor RAL do uzgodnienia.
 • Załadunek, transport i rozładunek konstrukcji na miejscu montażu.
 • Montaż elementów konstrukcji stalowej
 • Przygotowanie Dokumentacji Jakościowej na konstrukcję stalową wymaganą normą EN 1090 i spawalniczą PN-EN ISO 3834 wraz z atestami materiałowymi 3.1 na stal.
wiata rolnicza stalowa
wiata rolnicza

Wiaty rolnicze - specyfikacja techniczna ​

 • Do produkcji elementów stalowych używamy wysokiej jakości, czarnej stali śrutowanej S-235 i S-355. 
 • Elementy produkowane są przy użyciu techniki MIG/MAG.
 • Elementy zabezpieczamy antykorozyjną farbą podkładową, epoksydową i nawierzchniową poliuretanową lub cynkowane ogniowo. 
 • Do każdego wyprodukowanego elementu dołączamy dokumentację jakościową.

Dbamy o wysoką jakość naszych produktów oraz usług. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących materiałów, z którymi pracujemy na co dzień, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem. Udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.

Projekt wiaty na maszyny rolnicze​

Firma Bud-Blach wykonuje kompleksowo wiaty rolnicze – współpracujemy z doświadczonymi konstruktorami, którzy pomogą Państwu zaprojektować wiatę spełniającą Państwa potrzeby i oczekiwania. 

Produkowane przez Bud-Blach wiaty stalowe to konstrukcje na lata. Solidne i trwałe wykonanie naszych konstrukcji wynika z lat doświadczenia w branży oraz setek wykonanych projektów. 

Jeżeli posiadają Państwo swój własny projekt wiaty rolniczej, jesteśmy w stanie zrealizować go według Państwa wytycznych. 

wiaty stalowe lodz

Wiaty rolnicze cena

Nie jesteśmy w stanie podać w tym miejscu dokładnej ceny budowy wiaty rolniczej, ponieważ koszt inwestycji tego typu zależy od wielu czynników.
Każdy projekt wyceniany jest przez naszych specjalistów indywidualnie, w zależności od:

Aby uzyskać wycenę – skontaktuj się z naszym biurem pod
numerem  telefonu 
+ 42 712 21 01

konstrukcje, hale i wiaty stalowe bud-blach

Producent wiat rolniczych stalowych - Bud-Blach

Lata działalności w branży konstrukcji stalowych pozwoliły nam uzyskać renomę eksperta w produkcji wiat i hal stalowych. Dzielimy się naszą wiedzą, oferując Państwu bezpłatnie konsultację z zakresu konstrukcji ze stali. 

Posiadamy świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do wytwarzania, montażu, zabezpieczania i remontów konstrukcji stalowych klasy 1, 2, 3 wydane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach oraz jednostkę TÜV SÜD Polska, która nadała wyrobom firmy Bud-Blach oznaczenie CE.

konstrukcje stalowe wiaty

Wiaty stalowe rolnicze Łódź

Wykonujemy wiaty stalowe rolnicze z projektu klienta lub kompleksowo – od etapu projektowania do montażu. Skontaktuj się by uzyskać wycenę. 

O nas

Firma Bud-Blach działa na rynku od 27 lat, a od 1993 r. świadczy kompleksowe usługi z zakresu wytwórstwa konstrukcji stalowych. Przez te lata daliśmy się poznać jako renomowany producent hal oraz producent konstrukcji stalowych.

Wiaty stalowe, które oddajemy naszym klientom to najwyższej jakości, bezpieczne, spełniające surowe Europejskie normy produkty.
Potwierdzeniem naszych kwalifikacji są aktualne certyfikaty TÜV SÜD. Połączenie materiałów najwyższej jakości z wysokimi kwalifikacjami i uprawnieniami to gwarancja solidnej  konstrukcji. 

Lokalizacja naszej firmy w centrum Polski, pozwala nam na sprawne wykonywanie prac w każdym zakątku naszego kraju. Realizujemy także zlecenia za granicą.  
Kompleksowa oferta  oraz elastyczne podejście do klienta to cechy, które wyróżniają nas na rynku. Najlepszą rekomendacją naszej firmy są pozytywne opinie naszych klientów i partnerów biznesowych.  Bud-Blach to firma, w której współpracują ze sobą na najwyższym poziomie specjaliści z branży konstrukcyjnej.