Hale produkcyjne to nowoczesne rozwiązania projektowe, które są bardzo funkcjonalne, praktyczne i bezpieczne. Mogą osiągać różne gabaryty przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Nasza firma Bud-Blach to eksperci w dziedzinie stawiania hal produkcyjnych, zawsze mający na uwadze sprostanie wymaganiom inwestorów oraz zapewnienie wydajnej produkcji. Współpraca z nami to gwarancja bezpieczeństwa.

Hala produkcyjna

Przystępując do jej realizacji, należy zdefiniować wiele danych, na podstawie których możliwe będzie spełnienie oczekiwań inwestora w zakresie funkcjonalności, bezpieczeństwa pracy, nieuciążliwej eksploatacji oraz kosztów budowy i późniejszej obsługi hali produkcyjnej.

Do najważniejszych zagadnień należy lokalizacja hali (dostęp do mediów, dostęp do dróg publicznych, kształt działki i sąsiedztwo) oraz typ produkcji i związane z nim procesy technologiczne. Typ produktu oraz technologia jego wytwarzania wpływają bezpośrednio na decyzje dotyczące określenia gabarytów hali produkcyjnej, jej wyposażenia oraz standardu wykonania. Hale produkcyjne są zazwyczaj bardziej zaawansowane od hal magazynowych z uwagi na możliwość występowania suwnic pomostowych, żurawi warsztatowych bądź wyciągarek generujących dodatkowe obciążenia statyczne i dynamiczne na konstrukcję nośną hali. Często w halach produkcyjnych powinno być dedykowane miejsce do umieszczenia instalacji przemysłowych (instalacja sprężonego powietrza, instalacje wody przemysłowej, odciągi dymowe).

Przystępując do realizacji hali przemysłowej należy również uwzględnić wymagania przeciwpożarowe, które, z uwagi na ciągłą pracę ludzi w halach produkcyjnych, mogą okazać się zagadnieniem dość rozbudowanym. W celu sprostania wymogom inwestorów i zapewnieniu wydajnej produkcji, szczególnie ważne jest przemyślane „obudowanie” technologii produkcji (wielokrotnie bardzo zaawansowanej i kosztownej) konstrukcją i pokryciem ścian oraz dachu wznoszonej hali.

Hala produkcyjna projekt - projektowanie hal produkcyjnych

Etap projektowy rozpoczynamy od weryfikacji potrzeb Inwestora oraz szczegółowej analizy całego procesu produkcji, który ma zachodzić we wnętrzach obiektu.
Po wykonaniu rzetelnej analizy procesu produkcji proponujemy konkretne rozwiązania i elementy przedstawiając autorską koncepcję technologiczną hali produkcyjnej.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu optymalizujemy projekt uwzględniając wszelkie sugestie Inwestora i na bieżąco zmieniamy je w rozwiązania dopasowane do danej technologii produkcji.
Już na etapie projektowania bierzemy pod uwagę ewentualne zmiany w procesach produkcyjnych, dlatego staramy się przewidywać kierunki rozwoju inwestycji, aby zawczasu przystosować ją do ewentualnych zmian.

Hale produkcyjne - budowa z Bud-Blach

Decydując się na skorzystania z naszych usług – hal produkcyjnych, możecie Państwo zyskać:

Nowoczesne hale produkcyjne - firma Bud-Blach

Hale produkcyjne - podział stref w halach produkcyjnych​

Projektując hale przemysłowe precyzyjnie określamy poziom obciążenia ogniowego, które uzależnione jest od materiałów i środków używanych w całym procesie produkcyjnym.
W kolejnym kroku szczegółowo rozplanowujemy strefę dostawy surowców oraz ekspedycji gotowego produktu.
W halach produkcyjnych przeważnie występuje rozbudowane zaplecze socjalno-sanitarne, które odpowiada konkretniej liczbie pracowników. W zależności od rodzaju procesu produkcji (tzw. ”brudna” czy „czysta”) wykonujemy szatnie przelotowe.
W przemyśle spożywczym projektujemy i budujemy hale produkcyjne zgodnie z systemem HACCP.

Hala produkcyjna - system wentylacji w halach produkcyjnych

Kolejnym elementem, na który kładziemy szczególny nacisk na etapie projektowania hal jest określenie ilości wymian powietrza zależnych od procesu produkcji.
Na podstawie analizy dokonujemy wyboru najlepszego systemu wentylacji tak, aby w procesie produkcyjnym, gdzie występują duże zyski ciepła zastosować systemy grzewcze z odzyskiem ciepła zapewniając Inwestorom znaczne oszczędności związane z eksploatacją hali.

Hala produkcyjna cena

Ceny hal produkcyjnych są ustalane indywidualnie. Każda hala jest dopasowana do wymagań i potrzeb technologicznych. Kosztorys przygotowujemy w oparciu o nie oraz o zakres prac, wielkość hali, materiał użyty do budowy hali i tak dalej.

Skontaktuj się, aby uzyskać wycenę.

Nowoczesne hale produkcyjne w całej Polsce z firma Bud-Blach

Nowoczesne hale produkcyjne​

Firma Bud-Blach czuwa nad każdym etapem budowy hali. Nasze stalowe ramy powstają w zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym i spełniają wymagania norm europejskich. Sami produkujemy też profile zimnogięte konstrukcji drugorzędnych oraz profilowane blachy stalowe. Wszystkie części wznoszonego budynku zostają dostarczone na plac budowy w postaci zestawu gotowego do montażu. Komponenty hali są przygotowane przez wykwalifikowanych inżynierów, a później precyzyjnie montowane przez doświadczone ekipy naszych specjalistów.
Nasz asortyment jest uniwersalny. Możemy dzięki temu zaspokajać potrzeby naszych klientów i spełniać ich najwyższe wymagania dotyczące między innymi dostępnej przestrzeni, czy odporności na agresywne czynniki zewnętrzne i nośne. Często wybieranym rozwiązaniem jest podział wnętrza hali na linie produkcyjne. Odzwierciedla to ich zróżnicowane wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej i tłumienia hałasu.

Najlepsze hale produkcyjne od Bud-Blach

Projektując i budując hale produkcyjne dbamy, aby obiekt tworzył spójną całość – począwszy od technologii po nowoczesne wzornictwo i efektywną konstrukcję całego kompleksu.
Dzięki kreatywnemu myśleniu, technologii i doświadczeniu sprawiamy, że hale produkcyjne są atrakcyjne pod względem architektonicznym.
Proponujemy ekonomiczne rozwiązania wkomponowując strefę socjalno-biurową w halę zachowując przy tym funkcjonalność obiektu.
Na życzenie przewidujemy oddzielny budynek biurowy, który pełni funkcję reprezentacyjną, która odzwierciedla profil biznesowy Inwestora zapewniając mu prestiżową wizytówkę.

Hale produkcyjne - firma Bud-Blach

Nasze certyfikaty

Certyfikat wg EN 1090-1:2009+A1:2011

Certyfikat wg PN-EN ISO 3834-2:2007

Załącznik do Certyfikatu wg PN-EN ISO 3834-2:2007

Świadectwo Kwalifikacyjne (TÜV SÜD)

O nas

Firma Bud-Blach działa na rynku od 27 lat, a od 1993 r. świadczy kompleksowe usługi z zakresu wytwórstwa konstrukcji stalowych. Przez te lata daliśmy się poznać jako renomowany producent hal produkcyjnych oraz producent konstrukcji stalowych.

Oddajemy naszym Klientom produkty najwyższej jakości spełniające surowe normy europejskie. Potwierdzeniem naszych uprawnień są aktualne certyfikaty TÜV SÜD. Korzystając z usług naszej firmy, czyli jednego z najlepszych producentów hal zapewniają sobie Państwo komfort i wysoki standard. Połączenie materiałów najwyższej jakości z wysokimi kwalifikacjami i uprawnieniami to gwarancja najlepszej konstrukcji. 

 Jako producent hal produkcyjnych mieścimy się w centrum Polski. Nasza dogodna lokalizacja pozwala na sprawne wykonywanie prac w całej Polsce.  Działamy także za granicą. Najlepszymi zaś referencjami są realizacje projektów dla naszych Klientów.

Lata doświadczenia pozwoliły nam przygotować kompleksową ofertę w której każdy znajdzie coś dla siebie, a dzięki elastyczności i indywidualnemu podejściu do klienta, zadowolimy nawet tych najbardziej wymagających. Gwarantujemy również wsparcie najlepszych specjalistów na każdym etapie produkcji.

Budowa hali produkcyjnej Bud-Blach

Hale produkcyjne

Wykonujemy hale produkcyjne według wymagań i potrzeb. Skontaktuj się i uzyskaj wycenę.