Wiaty stalowe służą do przechowywania i ochrony przed warunkami atmosferycznymi wszelkiej własności wielkogabarytowej.
Produkowane przez Bud-blach wiaty stalowe wykonywane są zgodnie z normami określonymi przez UE i polskie prawo. 

wiaty stalowe

Konstrukcje stalowe wiaty

Produkujemy wiaty stalowe przeznaczone do użytku w rolnictwie, logistyce, budownictwie itd.
Wiaty stalowe, wykonywane przez naszą firmę, to konstrukcje z najwyższej jakości materiałów stalowych i blach. W zależności od potrzeb klienta, możemy wyprodukować wiaty posiadające jedną, dwie, trzy ściany lub wiaty składające się jedynie z dachu wspartego na słupach. W przypadku wiaty ze ścianami istnieje także możliwość docieplenia budynku. Jeżeli wiata służyć ma nie tylko jako przestrzeń do przechowywania, ale również być miejscem pracy ludzi, warto przeznaczyć środki na jej dodatkowe ocieplenie.

konstrukcje stalowe wiaty
wiata stalowa

Wiata stalowa

Wiata stalowa może mieć szerokie zastosowanie. Jako budowla o lekkiej konstrukcji nie zawsze wymaga pozwolenia na jej budowę. Nasza firma zaprojektuje i wykona wiatę stalową na życzenie Klienta. Produkujemy wiaty stalowe na podstawie rysunków dostarczonych przez Klienta lub projektujemy od podstaw. Oferujemy najwyższej jakości materiał, dzięki czemu nasze konstrukcje są stabilne i trwałe.

Wiata stalowa może mieć małe wymiary i stanowić np. wiatę śmietnikową albo mieć duży rozmiar i stanowić wiatę rolniczą. Każda wiata ma podobną konstrukcję. Nie jest szczelnie zamkniętym budynkiem. Zawsze jedna ściana jest otwarta. Wiata stalowa może być pokryta dachem jednospadowym lub innym: płaskim, dwuspadowym itd. 

Wiata stalowa jednospadowa

Wiata stalowa jednospadowa to popularna forma tej konstrukcji. Taką wiatę można z łatwością dobudować do istniejącej już hali stalowej albo innego budynku. Dach jednospadowy zapewnia odprowadzenie wszelkich opadów i innych zanieczyszczeń. 

wiata stalowa

Wiaty stalowe dla rolnictwa zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli gospodarstw. Pozwalają na ochronę maszyn rolniczych i przyczep przed niekorzystnie na nie wpływającymi warunkami atmosferycznymi. W nowoczesnym rolnictwie, bezpieczne przechowywanie maszyn to kwestia fundamentalna, szczególnie, że ich wartość często przekracza setki tysięcy złotych. Warto więc zainwestować w budynek, który ochroni je przed zalaniem, rdzewieniem, parceniem uszczelek, światłem UV, śniegiem i gradem. Dobrze wykonana i zamontowana wiata, służyć będzie na lata.
Wykonywane przez nas wiaty rolnicze i garażowe, produkowane są z wysokogatunkowej stali, a także zabezpieczane przed korozją i niszczeniem.
Posiadamy certyfikaty poświadczające jakoś wszystkich produkowanych przez nas konstrukcji stalowych. Wystawiamy pełną dokumentację jakościową zawierającą deklarację właściwości użytkowych oraz oznakowanie CE.

Wiata garażowa stalowa może stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnych garaży. Budowa wiaty garażowej stalowej, to nie tylko zakupienie materiałów i ich montaż. Zgodnie z prawem, aby postawić jakąkolwiek wiatę czy garaż, najpierw należy wystąpić o odpowiednie pozwolenia. W przypadku wiat dużych, czyli takich, których powierzchnia przekracza 25m² (w mieście) i 35 m² (poza miastem) należy zgromadzić takie dokumenty jak:

W przypadku budynków o mniejszej powierzchni, nie ma konieczności uzyskiwania pozwoleń, natomiast należy zawsze zamiar budowy zgłosić w odpowiednim urzędzie.
Postawienie tego rodzaju budynku bez spełnienia wymaganych warunków prawnych, uznawane jest za samowolę budowlaną. 

wiaty stalowe

Wiaty stalowe oferty

Wiaty stalowe znajdą zastosowanie w wielu branżach, szczególnie tych działających na skalę przemysłową. Idealnie sprawdzą się jako przestrzeń do parkowania pojazdów ciężarowych, przechowywania maszyn i urządzeń budowlanych, a także magazynowania. Pod osłoną wiat można składować odporne na zmianę temperatur i wilgotności materiały. 
Dzięki nowoczesnej technologii, nawet wewnątrz wiat, które nie posiadają ścian, można regulować wentylację. W tym celu używa się specjalnych siatek o różnym stopniu przepuszczalności wiatru. 

Wiaty stalowe producent

Jako producent konstrukcji stalowych z ponad 27-letnim doświadczeniem, oferujemy Państwu o wiele więcej niż tylko sprzedaż wiaty stalowej. Zajmujemy się produkcją elementów ze stali, które są kontrolowane na każdym etapie powstawania. Elementy te wykonywane są z dbałością o szczegóły oraz spełniają wszystkie normy branżowe (UE i polskiego prawa). 

Wykonujemy projekty wiat, hal, dachów i antresoli stalowych na potrzeby klientów. Oferujemy  najlepsze rozwiązania konstrukcyjne, bazując na naszym szerokim doświadczeniu i wiedzy, a także oferujemy bezpłatne konsultacje. 

wiaty stalowe producent

Wiaty stalowe cena

Skontaktuj się z nami by uzyskać wycenę dla Twojego projektu. Realizujemy projekty dla klientów indywidualnych jak i korporacyjnych. Koszt budowy wiaty, zależny jest od czynników takich jak:

  • wielkość konstrukcji
  • ilość zużytej stali 
  • wykorzystane elementy zabezpieczające
  • stopień skomplikowania montażu
  • zakres zleconych prac.

Producent wiat stalowych - firma Bud-Blach

Firma Bud-Blach posiada Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji na elementy i zestawy konstrukcji stalowych wytwarzane wg klasy wykonania EXC1 i EXC2 zgodnie z wymaganiami PN-EN 1090-1 oraz Certyfikat Oceny Procesu Spawalniczego wg PN-EN ISO 3834-2, który zaświadcza, że przedsiębiorstwo spełnia normatywne wymagania jakościowe obowiązujące w procesach spawalniczych.

O nas

Firma Bud-Blach zajmuje się produkcją wiat stalowych od początku rozpoczęcia działalności. Na rynku działamy aktywnie od 27 lat. Przez ten czas, zrealizowaliśmy wiele projektów zarówno dla klientów prywatnych jak i dużych firm korporacyjnych. 


Wszystkie wyprodukowane przez nas elementy posiadają certyfikaty, a każdy projekt kończymy wręczeniem klientowi dokumentacji jakościowej. 
Nasza praca oraz zadowoleni klienci to nasza najlepsza wizytówka.

Oferujemy usługi kompleksowe. Potrzebujesz projektu, transportu, doradztwa, konsultacji ze specjalistą, montażu, certyfikatu jakości wiaty, hali, antresoli lub dachu ze stali? 
To wszystko może wykonać dla Ciebie jedna firma. 

Firma Bud-Blach działa aktywnie na rynku od ponad 27 lat.  Przez ten czas, wykonaliśmy wiele realizacji zarówno w Polsce, jak i za granicą.  Podejmujemy się zleceń dla klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

wiaty stalowe lodz

Wiaty stalowe Łódź

Produkujemy wiaty stalowe na zamówienie. Realizujemy projekt klienta lub pomagamy z przygotowaniem odpowiedniego projektu.
Skontaktuj się z nami, by uzyskać bezpłatną poradę z zakresu konstrukcji stalowych.