Hale stalowe jakie Państwu oferuje firma Bud-Blach to hale wysokiej jakości, które stawiamy zgodnie ze wszystkimi normami i zasadami bezpieczeństwa. Podchodzimy kompleksowo do budowy hali stalowej, dbając o każdy jej szczegół na każdym etapie jej tworzenia. Nasze hale są bardzo zróżnicowane i służą wielu celom. Budujemy m.in. nieizolowane magazyny, hale produkcyjne, biura oraz reprezentacyjne obiekty handlowe i salony sprzedaży.

Hale stalowe - Bud-blach

Hale stalowe projekty

Współpracujemy z najlepszymi projektantami, którzy mogą zaprojektować dla Państwa nie tylko standardowe obiekty, ale każdy rodzaj hal stalowych i przemysłowych. Jeżeli mają Państwo indywidualne zapotrzebowanie, jesteśmy w stanie przygotować specjalny plan działania, uwzględniający sugestie i wskazówki naszych klientów. Wszystkie hale stalowe naszego projektu wyróżniają się na rynku trwałością, solidnością wykonania oraz gwarancją bezpieczeństwa. Każdy projekt jest przygotowywany w oparciu o obowiązujące normy i standardy, oraz weryfikowany przez specjalistów z branży. 

Hale stalowe - Bud-blach
Hale stalowe - Bud-blach

Jak zaprojektować hale stalowe?

Nasza firma zna specyfikę konstrukcji stalowych, dlatego może zaproponować ciekawe, nietypowe rozwiązania, które znacząco wpłyną na funkcjonalność magazynu. Jesteśmy firmą dostarczająca hale oraz magazyny dla klientów z wielu różnych branż. Pracownicy wiedzą, jakie rozwiązania świetnie się sprawdzają, a jakie mają sens tylko pozornie. Profesjonaliści dostarczający hale doskonale znają swoje podstawowe konstrukcje, będą więc wiedzieli, jak zorganizować pracę, aby projekt wykonać stosunkowo szybko. Zlecenie projektu firmie ułatwia i przyspiesza również samą budowę. W razie problemów to dostawca hali musi je rozwiązać – nie może on zrzucić odpowiedzialności na osobę, która przygotowała projekt. Ponadto jest to oczywiście wygodne dla inwestora. Jest on obsługiwany kompleksowo przez jedną firmę, od przygotowywania projektu, aż po odbiór gotowego budynku.

Hale stalowe - budowa

Wykonujemy fundamenty oraz belki podwalinowe pod wykonywane przez nas konstrukcje, a także posadzki przemysłowe utwardzane powierzchniowo. Przygotowaną w warsztacie konstrukcję, pokrywamy powłoką antykorozyjną lub przeciwpożarową według projektu. Jeśli warunki w jakich ma stać obiekt wymagają ocynkowania, to po akceptacji klienta dostarczamy i odbieramy konstrukcje ze sprawdzonej ocynkowni, która posiada wszelkie certyfikaty wg obowiązujących norm do pokrywania hal powłoką cynku.
Na wykonanych poprawkach hal stalowych na terenie w Łodzi montujemy obudowę z płyt warstwowych styropianowych, poliuretanowych lub z rdzeniem z wełny mineralnej w zależności od projektu. Wykonujemy również poszycie dachu z blachy trapezowej wraz z ociepleniem i papą lub z płyt warstwowych.

Hale stalowe - Bud-blach

Hale stalowe cena

Do każdego naszego klienta podchodzimy indywidualnie, tak, jak do każdego projektu. Dlatego koszt hali stalowej w każdym przypadku będzie inny. Zanim zaproponujemy Ci cenę hali stalowej, chcemy dowiedzieć się, czego dokładnie od nas oczekujesz i jakie są Twoje potrzeby. Indywidualny kontakt z klientem i szczegółowe wyliczenia pozwolą określić, jak wiele stali potrzeba do wykonania Twojego projektu, jakie będą koszty montażu i transportu, bowiem koszt postawienia hali stalowej to nie tylko materiał. Jednakże dzięki unikalnemu systemowi produkcji i montażu wymagającemu minimalnej ilości stali, jesteśmy w stanie zaproponować Ci możliwie najbardziej atrakcyjną cenę. Skontaktuj się z nami poprzez formularz na naszej stronie lub drogą mailową bądź telefoniczną i przekonaj się, jak niewiele dzieli Cię od nowej hali stalowej.

Hale stalowe - Bud-blach

Fundamenty pod hale stalowe

W przypadku konstrukcji stalowych jedynym rodzajem fundamentów pod słupy są stopy fundamentowe. Jest to blok zbrojonego betonu wykonany najczęściej w kształcie prostopadłościanu. Wielkość tego prostopadłościanu zależy od siły jakie konstrukcja przekazuje na podporę. Są to trzy siły: siła normalna (działająca wzdłuż osi słupa), zarówno ściskająca jak i rozciągająca, siła tnąca (działająca w poprzek osi słupa) oraz w przypadku zamocowania słupa do stopy moment zginający.

Hale stalowe obudowa

Obudowa ścienna hal stalowych ROLSTAL może być wykonana w tradycyjnym systemie jako mur, lub po dodatkowym oryglowaniu ścian z zastosowaniem blach lub płyt warstwowych. W pewnych przypadkach jest możliwa również zabudowa ścian płytą warstwową lub kasetą w układzie poziomym bez rygli ściennych co obniża koszty realizacji obiektu..

Hale stalowe - Bud-blach
Hale stalowe - Bud-blach

Hale stalowe ocieplane

Hale stalowe oparte są na ramie wykonanej z cynkowanej ogniowo stali. Tzw. ocynk zapobiega korozji struktury, dzięki czemu ta służy dłużej i jest odporna na niszczenie.
Nasze stalowe hale ocieplane są wełną szklaną zamkniętą w gazoszczelnych kieszeniach wykonanych z tkaniny PCV. Poszycie to całkowicie przylega do stalowej konstrukcji, dzięki czemu zmniejsza ilość mostków termicznych oraz praktycznie eliminuje występowanie zjawiska kondensacji.

Hale stalowe z płyt warstwowych

Hale stalowe to dobra inwestycja, kiedy firma potrzebuje budynku przemysłowego o wysokiej wytrzymałości i nowoczesnym wyglądzie. Ze względu na swoje zalety hale stalowe z okładziną z płyt warstwowych wygrywają z tradycyjnymi rozwiązaniami, jak budynki murowane, oferując inwestorowi nieograniczone możliwości. Ważne, aby ich budowę zlecić doświadczonemu i certyfikowanemu producentowi, który kierując się profesjonalizmem i rzetelnością, wykona projekt według potrzeb i oczekiwań klienta.Konstrukcje stalowe w porównaniu do tradycyjnych budynków są dużo tańsze i szybsze w budowie. Koszt budowy hali z płyt warstwowych może być nawet o połowę niższy niż tradycyjnego budynku, a budowa realizowana jest w czasie od 5 do 8 tygodni (w zależności od rozmiaru hali). Można je stawiać niezależnie od pory roku i warunków panujących na zewnątrz – buduje się je zarówno w zimie, jak i latem

Hale stalowe - Bud-blach
Hale stalowe - Bud-blach

Hale stalowe kratownica

Kratownice – stalowe dźwigary kratowe są jednym z rodzajów konstrukcji nośnych hal namiotowych, są to prętowe dźwigary kratowe, które połączone są ze sobą przegubowo w węzłach prostych prętów. Siła przyłożenia została rozłożona wyłącznie w węzłach. Kratownice stalowe są coraz bardziej popularnym rodzajem konstrukcji hal o przeznaczeniu magazynowym i przemysłowym. Zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania stale rośnie dlatego warto wspomnieć o dwóch rodzajach dźwigarów kratowych, dostępnych na rynku: Kratownice płaskie oraz kratownice przestrzenne.

Hale stalowe elementy konstrukcyjne

Konstrukcja stalowa hali może być uzupełniana o dodatkowe elementy dopasowujące ją do wymogów i potrzeb inwestora, specyfiki procesów produkcyjnych lub magazynowych realizowanych w obiekcie, a także do wymaganego natężenia doświetlenia światłem naturalnym czy zabezpieczenia przed pożarem. Do podstawowych akcesoriów stosowanych w konstrukcjach hal stalowych zaliczyć należy drzwi, doki oraz bramy. Ich usytuowanie jest kluczowe dla procesów przeładunkowych oraz dla ruchu pracowników i pojazdów. Drzwi, doki oraz bramy mogą mieć właściwości ochronne i izolacyjne (np.: dźwiękoszczelne), mogą być ognioodporne lub dymoszczelne itd.

Hale stalowe - Bud-blach

Hale stalowe montaż

Montaż konstrukcji stalowych wykonuje na terenie całego kraju brygada montażowa. Brygadę stanowi zespół montażystów wysokościowych, dysponujący żurawiem i podnośnikiem teleskopowym. Kierownik brygady montażowej wykonuje swoje obowiązki i działa na podstawie uprawnień budowlanych do montażu konstrukcji stalowych. Montażyści posiadają badania i uprawnienia do pracy na wysokości.

Hale stalowe - Bud-blach

Małe hale stalowe

Małe hale stalowe to idealne rozwiązanie dla małych i średnich inwestycji. Oszczędność czasu to jeden z kluczowych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę przy kalkulacji nowego budynku. Hala stalowa małych rozmiarów spełnia wszystkie wymagania stawiane budynkowi, ale proces jej budowy jest o wiele krótszy i mniej skomplikowany niż w przypadku budynku murowanego.

Hale stalowe rolnicze to idealne rozwiązanie w gospodarstwie. Firma Bud-blach oferuje kompleksowe wykonanie hal stalowych rolniczych. Doskonale znamy się na projektowaniu i budowie hal stalowych, które mogą być wykorzystane w hodowli zwierząt, czy przechowywaniu płodów rolnych. Hala stalowa może stanowić dodatkowe miejsce w gospodarstwie rolnym, spełniając funkcję:

  • kurnika,
  • hali magazynowej,
  • przechowalni płodów rolnych,
  • winnicy,
  • budynku inwentarskiego,
  • chlewni i innych.
Hale stalowe - Bud-blach

Hale sportowe

Hale sportowe to jedna z funkcji, jaką mogą pełnić hale stalowe. To często stosowane rozwiązanie, ponieważ daje duże oszczędności czasu budowy. Budowa hali stalowej o przeznaczeniu sportowym nie różni się zasadniczo wiele od budowy hali o innym zastosowaniu. 

Nasza firma oferuje kompleksowe podejście do budowy hal sportowych stalowych: od koncepcji, poprzez projekt, aż po końcowe wykonawstwo hali. Zapraszamy do kontaktu -działamy w całej Polsce.

Hale produkcyjne w zależności od branży musza spełniać wiele rozmaitych norm i przepisów. Hale stalowe produkcyjne oferowane przez Bud-blach posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i spełniają nawet bardzo restrykcyjne normy dla konstrukcji stalowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w budowie hal produkcyjnych dla wszystkich gałęzi biznesu. Poprowadzimy proces budowlany od etapu koncepcji, projektowania i obliczeń az po końcowe odbiory. Zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na pytania, ustalimy termin spotkania.

Hale handlowe cechują się zawsze dużymi możliwościami aranżacyjnymi całego wnętrza lub poszczególnych boksów. Chodzi głównie o rozkład instalacji typu wentylacja, czy ogrzewanie. Muszą one być dostosowane do potrzeb najemców oraz ich Klientów.

Firma Bud-blach posiada ogromne doświadczenie w zakresie projektowania i realizacji hal handlowych ze stali. Konstrukcje tego typu wykonujemy zawsze zgodnie z normami, przepisami i wytycznymi technicznymi. Posiadamy wszelkie uprawnienia i certyfikaty, które pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Jedną z wiodących naszych specjalności są najwyższej jakości hale stalowe magazynowe. Bez względu na to, czy ma być to tymczasowy budynek, magazyn pokryty blachą trapezową, duża inwestycja czy też specjalistyczna konstrukcja – jesteśmy w stanie podjąć się każdego wyzwania. Współpracujemy z wieloma znanymi inwestorami w zakresie hal magazynowych. Podejmujemy się kompleksowej realizacji zleceń w tym zakresie. Doświadczenie oraz najwyższej jakości materiały to wyróżniające naszą firmę cechy. Zapraszamy do poznania naszej pełnej oferty.

Hale stalowe - Bud-blach

Garaże

Możliwa jest konfiguracja garażu według własnych potrzeb, szeroka oferta pozwala na dodatkowe opcje, takie jak dobór rodzaju ścian, profili, wymiaru czy koloru. Wierzymy, że możliwe jest stworzenie blaszaków idealnych, które będą odpowiadały wszystkim potrzebom i preferencjom.

Warsztaty

W naszej bogatej ofercie znajdują się również obiekty, które dedykujemy jako warsztaty pracownicze. Wykonane ze stali idealnie sprawdzą się do charakteru i funkcji jaką jest pomieszczenie pracownicze. Konstrukcje tego typu są bezpieczne i mogą ostać w pełni dostosowane do wymagań Klienta oraz przestrzeni, jaką dysponuje. Oferujemy kompleksową obsługę wykonawczą dla stalowych konstrukcji warsztatów. Zajmujemy się ponadto projektowaniem warsztatów.

Hale stalowe - Bud-blach

Hale wiaty – oferujemy również hale stalowe, które spełniają funkcję wiat. Wiaty stalowe mają zastosowanie w wielu branżach i spełniają wiele potrzeb. Mogą spełniać funkcję:

  • garażu,
  • magazynu,
  • dodatkowej przestrzeni do przechowywania płodów rolnych oraz wiele innych.

Hale stalowe firmy Bud-blach

Tanie hale stalowe

Budowa hali stalowej w cale nie musi być droga. Można wybrać materiały, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze.

Lekkie hale stalowe

Dzięki naszej technologii jesteśmy w stanie postawić bardzo lekkie, sztywne i jednocześnie bardzo wytrzymałe hale stalowe.

Typowe hale stalowe

Stosowane przez nas materiały obejmują wszystkie typowe stale konstrukcyjne, z których powstają hale stalowe oraz hale przemysłowe. 

Hale stalowe o dużych rozpiętościach

W naszym portofolio są również hale stalowe o dużych rozpiętościach. 

Hale stalowe jednospadowe

Hala stalowa jednospadowa to jedna z alternatyw dla hali, która znacznie obniża koszty.

Stalowe hale łukowe

Nasze hale wykonywane są również z konstrukcji stalowych pałąkowych, pokrytych blachą trapezową zwalcowaną w łuk.

Skręcane hale stalowe

Posiadamy również możliwość produkcji hali z profili kształtowanych na zimno (skręcanych).

Nasze certyfikaty

Certyfikat wg EN 1090-1:2009+A1:2011

Certyfikat wg PN-EN ISO 3834-2:2007

Załącznik do Certyfikatu wg PN-EN ISO 3834-2:2007

Świadectwo Kwalifikacyjne (TÜV SÜD)

O nas

Bud – blach istnieje na rynku konstrukcji stalowych już od ponad 27 lat. W tym czasie zgromadziliśmy niezbędne doświadczenie oraz wiedzę, aby jak najlepiej konstruować wszelkie hale, wiaty, dachy itd. Jako producenta hal i konstrukcji stalowych cechuje nas rzetelność, dbałość o szczegóły oraz tworzenie z najlepszych jakościowo materiałów.

Hale stalowe, które oferujemy naszym Klientom spełniają wszelkie wymagania techniczne oraz jakościowe, czego potwierdzeniem są aktualne certyfikaty TÜV SÜD.

Nasza centrala zlokalizowana jest w centralnej Polsce u skrzyżowania największych szlaków komunikacyjnych, co pozwala nam na łatwe dotarcie do Klientów w każdym rejonie kraju. Pracujemy także za granicą.

 

Kilkudziesięcioletnie doświadczenie plasuje naszą firmę w czołówce producentów hal stalowych w Polsce. Rzesza naszych zadowolonych Klientów rośnie, co jest naszą najlepszą wizytówką. Można nam zaufać.

Hale stalowe - Bud-blach

Hale stalowe

Wykonujemy hale stalowe różnego rodzaju oraz przeznaczenia z projektu klienta lub kompleksowo – od etapu projektowania do montażu. Skontaktuj się z nami,  aby uzyskać wycenę.