Konstrukcje stalowe dachów – oferujemy produkcję i montaż elementów stalowych dachów takich jak: kratownice stalowe, płatwie stalowe, dźwigary stalowe, przęsła dachowe. 

Zajmujemy się kompleksowym wykonywaniem konstrukcji dachów stalowych – jako producent oraz ich montażem – jako firma budowlana. Dwojaki charakter naszej działalności, pozwala nam na przedstawienie konkurencyjnej oferty. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić korzystając z kompleksowych usług firmy Bud-Blach. 

Dachy stalowe - kiedy stosujemy?

Dachy stalowe stosujemy przede wszystkim w budynkach przemysłowych o dużej powierzchni, takich jak hale magazynowe, przemysłowe lub sportowe. Budynki te charakteryzują się dużą rozpiętością dachu, który wymaga bezpiecznego i funkcjonalnego podparcia. Najlepszym rozwiązaniem do tych budynków jest zastosowanie dźwigarów stalowych. Dlaczego?
Pierwszym powodem jest wysokiej jakości stal z której wykonujemy elementy.  Wykonując przęsła dachowe ze stali, mamy pewność, że nie zostaną one zaatakowane przez grzyby, pleśń ani owady, a zabezpieczenie warstwą antykorozyjną chroni je także przed przerdzewieniem. 

Konstrukcje stalowe dachów to nasza specjalność. Jesteśmy firmą, która od lat działa na rynku, wykonując wszelkie konstrukcje stalowe na skalę przemysłową. Zajmujemy się produkcją i montażem hal stalowych od A do Z, jednak nie każdy projekt przewiduje całość wykonania budynku ze stali. W takich sytuacjach wykonujemy również konstrukcje stalowe dachów do budynków murowanych. 

Czasem stalowa więźba dachowa może pojawić się również w projekcie dachu domu jednorodzinnego i sprawdzi się w nim równie dobrze. 

Konstrukcje stalowe dachów

Charakterystyczna budowa wszelkiego rodzaju hal wynika z konkretnych oczekiwań co do ich funkcjonalności i użytkowania. Budynki te muszą być przede wszystkim bezpieczne i przestronne, a także dysponować powierzchnią dostosowaną do swobodnego poruszania się ludzi i maszyn. 
Niezwykle ważnym elementem wpływającym na tą funkcjonalność, jest właśnie wsporcza konstrukcja stalowa dachu. Zastosowanie tego rozwiązania technologicznego, pozwala rozłożyć działające siły i ciężar dachu równomiernie na ściany budynku. Dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, dachy stalowe nie wymagają podpór w postaci słupów wsporczych, które zaburzałyby poprawną funkcjonalność działań prowadzonych wewnątrz budynku. 

Przykładowo, nikt nie wyobraża sobie, by na środku boiska do koszykówki w hali sportowej znajdował się słup wsporczy dachu. Płatwie stalowe pozwalają na uniknięcie tego typu sytuacji. 

Konstrukcje stalowe dachów, które wykonujemy – pozwalają połączyć dwa najistotniejsze elementy w każdym budynku przemysłowym: bezpieczeństwo i funkcjonalność.

stalowa więźba dachowa

Stalowa więźba dachowa

Konstrukcje więźby dachowej domów jednorodzinnych coraz częściej projektowane są z uwzględnieniem ramy stalowej. To rozwiązanie nowoczesne, bezpieczne i ergonomiczne. Ma na celu wyeliminowanie z przestrzeni mieszkalnej poddasza niepotrzebnych belek i elementów wsporczych. Firma Bud-Blach kompleksowo wykonuje wszystkie usługi związane z elementami metalowymi więźby dachowej. Zajmujemy się konstrukcjami stalowymi od A do Z – poczynając od produkcji elementów na wymiar, przez transport elementów, kończąc montażem w miejscu docelowym. Do każdego wyprodukowanego elementu dołączamy dokumentację jakościową.

Zajmujemy się produkcją oraz montażem ram stalowych do więźby dachowej. Nasze ramy stalowe są każdorazowo starannie dobierane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wymogami konstruktora budynku.  Produkujemy ramy stalowe, na których będzie oparta konstrukcja dachowa, tylko z najlepszych jakościowo materiałów. Oferujemy profesjonalne wykonanie ram stalowych, kratownicy stalowej, ram z dwuteownika, rygli stalowych do domów jednorodzinnych.

Dachy stalowe z firmą Bud-Blach - dlaczego warto?

To, co wyróżnia nas pośród innych firm to pasja do naszej branży. Dlatego w ramach naszej oferty uzyskasz darmowe konsultacje i doradztwo z zakresu konstrukcji stalowych dachów, ale także hal, wiat i antresoli. Już na etapie projektu skontaktuj się z nami, aby uzyskać informacje dotyczące elementów stalowych w Twoim budynku. 

Współpracujemy z konstruktorami posiadającymi szerokie doświadczenie w projektowaniu konstrukcji stalowych budynków. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, uzyskasz dostęp do doświadczonych fachowców z branży, którzy pomogą Ci w kwestiach projektowania konstrukcji Twojego budynku. 

Możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji pod numerem tel. +48 42 712 21 01

Konstrukcje stalowe dachu - etapy współpracy

 • Wyjazd na miejsce montażu w celu wykonania pomiarów.
 • Wykonanie zestawień: stali, farb, śrub itp.
 • Rozładunek transportu stali (stal śrutowana).
 • Pocięcie elementów konstrukcji stalowej.
 • Wykonanie otworów montażowych.
 • Pospawanie wszystkich elementów konstrukcji stalowej.
 • Oszlifowanie i oczyszczenie po spawaniu.
 • Przygotowanie konstrukcji do zabezpieczenia antykorozyjne
 • Pomalowanie konstrukcji stalowej farbą podkładową epoksydową.
 • Pomalowanie konstrukcji stalowej farbą nawierzchniową poliuretanową, kolor RAL do uzgodnienia.
 • Załadunek, transport i rozładunek konstrukcji na miejscu montażu.
 • Montaż elementów konstrukcji stalowej na budynku mieszkalnym.
 • Przygotowanie Dokumentacji Jakościowej na konstrukcję stalową wymaganą normą EN 1090 i spawalniczą PN-EN ISO 3834 wraz z atestami materiałowymi 3.1 na stal.

Firma Bud-Blach zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych od 27 lat. Wszystkie wymienione wyżej etapy wykonujemy kompleksowo. Zajmujemy się konstrukcjami stalowymi w tym dachów budynków przemysłowych, magazynowych, sportowych.
Zadzwoń, by uzyskać więcej informacji!

Kratownice, Dźwigary, Płatwie Stalowe - sprawdź ofertę​

konstrukcja stalowa dachu

Dokumentacja jakościowa konstrukcji stalowej dachu 

 • Do produkcji podciągów stalowych, wykorzystujemy wysokiej jakości konstrukcyjnej stali śrutowanej S235, S275, S355, np. HEA 160,HEB 160,HEA 200,HEB 200,IPE 200,HEA 220,HEB 220,IPE 220.
 • Do produkcji elementów wykorzystujemy technikę spawania MIG/MAG.
 • Elementy zabezpieczamy wieloetapowo: antykorozyjnie farbą podkładową epoksydową i nawierzchniową poliuretanową lub ocynkowujemy ogniowo 
 • Do każdego zakończonego projektu dołączamy dokumentację jakościową.

Dachy stalowe - nasze kwalifikacje

Certyfikat wg EN 1090-1:2009+A1:2011

Certyfikat wg PN-EN ISO 3834-2:2007

Załącznik do Certyfikatu wg PN-EN ISO 3834-2:2007

Świadectwo Kwalifikacyjne (TÜV SÜD)

Konstrukcja stalowa dachowa cena

Ceny wykonywanych przez nas dachów stalowych zawsze uzgadniamy indywidualnie. Skontaktuj się, by uzyskać wycenę. Jest ona zależna od rodzaju projektu i obejmuje:

 • ilości zużytej stali, a tym samym wielkość konstrukcji stalowej
 • rodzaj zabezpieczenia elementów 
 • stopnień trudności montażu
 • zakres ustalonych prac

Dachy stalowe Bud-Blach - pozostałe konstrukcje

Przy budowie dachów stalowych oferujemy:

Materiały najwyższej jakości

Stosujemy tylko materiały najwyższej klasy i jakości. Stal, którą wykorzystujemy świadczy o jakości naszych produktów i zadowoleniu klientów i Inwestorów.

Kwalifikacje i uprawnienia

Posiadamy świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do wytwarzania, montażu, zabezpieczania i remontów konstrukcji stalowych klasy 1, 2, 3 wydane przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach oraz jednostkę TÜV SÜD Polska, która nadała wyrobom firmy Bud-Blach oznaczenie CE.

Dogodna lokalizacja

Konstrukcje stalowe naszej produkcji powstają na terenie Polski i całej Europy. Dzięki temu, że nasza lokalizacja znajduje się w centrum Polski, możemy sprawnie wykonywać prace w całym kraju i poza jego granicami.

Elastyczność

W przypadku zapotrzebowania wykonujemy obiekty przenośne, to znaczy, że można je łatwo zdemontować i przenieść w inne miejsce. Przy montażu konstrukcji stalowych wykonujemy również usługę obudowania obiektu płytami warstwowymi z rdzeniem styropianowym, poliuretanowym lub z wełny mineralnej jako metoda ocieplenia hali.

Indywidualne podejście do klienta

Każdy klient otrzymuje od nas ofertę w pełni dostosowaną do jego potrzeb i oczekiwań!

Najlepsi specjaliści

Współpracujemy z najlepszymi w branży. Nasi inżynierowie mogą pochwalić się wiedzą, doświadczeniem oraz wieloma udanymi realizacjami! Dzięki temu możemy przyjmować wszystkie zlecenia, również te niestandardowe, wymagające indywidualnego planu i rozwiązań.

Bogate zaplecze

W naszej ofercie znajdą Państwo wszystko, czego potrzeba do zbudowania trwałej i niezawodnej konstrukcji stalowej. Do dyspozycji mamy także własny park maszyn.

Wsparcie na każdym etapie produkcji

Zadowolenie Inwestora to nasz prioryet. Dlatego też świadczymy kompleksowe usługi w trakcie realizacji zlecenia. Służymy naszą wiedzą zarówno na etapie projektowania, jak i w trakcie budowy oraz finalizacji projektu.

Dachy stalowe - nasze realizacje

Dlaczego my?

Firma Bud-Blach posiada Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji na elementy i zestawy konstrukcji stalowych wytwarzane wg klasy wykonania EXC1 i EXC2 zgodnie z wymaganiami PN-EN 1090-1 oraz Certyfikat Oceny Procesu Spawalniczego wg PN-EN ISO 3834-2, który zaświadcza, że przedsiębiorstwo spełnia normatywne wymagania jakościowe obowiązujące w procesach spawalniczych.

O nas

Firma Bud-Blach działa na rynku od 27 lat, a od 1993 r. świadczy kompleksowe usługi z zakresu wytwórstwa konstrukcji stalowych. Przez te lata daliśmy się poznać jako renomowany producent hal oraz producent konstrukcji stalowych.

Oddajemy naszym Klientom produkty najwyższej jakości spełniające surowe normy europejskie. Potwierdzeniem naszych uprawnień są aktualne certyfikaty TÜV SÜD. Korzystając z usług naszej firmy, czyli jednego z najlepszych producentów hal zapewniają sobie Państwo komfort i wysoki standard. Połączenie materiałów najwyższej jakości z wysokimi kwalifikacjami i uprawnieniami to gwarancja najlepszej konstrukcji. 

 Jako producent konstrukcji stalowych mieścimy się w centrum Polski, nasza dogodna lokalizacja pozwala na sprawne wykonywanie prac w całej Polsce.  Działamy także za granicą. Najlepszymi zaś referencjami są realizacje projektów dla naszych Klientów.

Lata doświadczenia pozwoliły nam przygotować kompleksową ofertę w której każdy znajdzie coś dla siebie, a dzięki elastyczności i indywidualnemu podejściu do klienta, zadowolimy nawet tych najbardziej wymagających. Gwarantujemy również wsparcie najlepszych specjalistów na każdym etapie produkcji.

Dachy stalowe Bud-Blach

Wykonujemy konstrukcje stalowe dachów do budynków murowanych. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną wycenę.