Rama stalowa do więźby dachowej to ulepszone rozwiązanie konstrukcyjne, chętnie stosowane w  projektach nowoczesnych budynków mieszkaniowych. 

 

Kratownica stalowa dachowa

Rama stalowa do więźby dachowej to element konstrukcyjny dachu stosowany w projektach, których dachy są bardziej skomplikowane pod względem technicznym, wielospadowe lub ciężkie.
Projektuje się je w celu przeniesienia obciążenia dachu na ściany domu.
Jako obciążenie dachu należy traktować nie tylko ciężar własny konstrukcji, ale też zalegający zimą śnieg, wiatr, oraz pokrycie dachu. W przypadku pokrycia blachą, nie jest ono aż tak duże, jeżeli jednak planujemy założyć dachówkę, znacząco zwiększa ona obciążenie. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku są właśnie ramy stalowe.

Rygle dachowe stalowe - kiedy stosujemy?

Wszystko zależy od projektu, jeżeli istnieje konieczność wykonania stalowej ramy do więźby dachowej, powinna zostać ona odnotowana na etapie projektowania budynku. Ramy stalowe to bardzo korzystne rozwiązanie techniczne – które pozwala uniknąć niepotrzebnych elementów budowlanych w przestrzeni mieszkalnej na poddaszu. Jeżeli Twój dach wymaga dodatkowego podparcia, firma Bud – Blach wykonuje ramy stalowe do więźby dachowej na zamówienie, pod dowolny wymiar i projekt. To rozwiązanie najczęściej stosowane jest w budownictwie mieszkaniowym jednorodzinnym i wielorodzinnym. 

Co ma na celu stosowanie ramy z dwuteownika?

Zakres prac związanych z produkcją i montażem:

 • Wyjazd na miejsce montażu w celu wykonania pomiarów.
 • Wykonanie zestawień: stali, farb, śrub itp.
 • Rozładunek transportu stali (stal śrutowana).
 • Pocięcie elementów konstrukcji stalowej.
 • Wykonanie otworów montażowych.
 • Pospawanie wszystkich elementów konstrukcji stalowej.
 • Oszlifowanie i oczyszczenie po spawaniu.
 • Przygotowanie konstrukcji do zabezpieczenia antykorozyjne
 • Pomalowanie konstrukcji stalowej farbą podkładową epoksydową.
 • Pomalowanie konstrukcji stalowej farbą nawierzchniową poliuretanową, kolor RAL do uzgodnienia.
 • Załadunek, transport i rozładunek konstrukcji na miejscu montażu.
 • Montaż elementów konstrukcji stalowej na budynku mieszkalnym.
 • Przygotowanie Dokumentacji Jakościowej na konstrukcję stalową wymaganą normą EN 1090 i spawalniczą PN-EN ISO 3834 wraz z atestami materiałowymi 3.1 na stal.

Firma Bud-Blach zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych od 27 lat. Wszystkie wymienione wyżej etapy wykonujemy kompleksowo. Zajmujemy się konstrukcjami stalowymi dachów od A do Z, m.in. ramami stalowymi do domów jednorodzinnych. 
Zadzwoń, by uzyskać więcej informacji!

Rama z dwuteownika specyfikacja
 • Do produkcji elementów stalowych więźby dachowej używamy wysokiej jakości konstrukcyjnej stali śrutowanej S235, S275, S355, np. HEA 160,HEB 160,HEA 200,HEB 200,IPE 200,HEA 220,HEB 220,IPE 220.
 • Elementy są produkowane techniką spawania MIG/MAG.
 • Następnie zabezpieczane są antykorozyjnie farbą podkładową epoksydową i nawierzchniową poliuretanową lub cynkowane ogniowo. 
 • Do każdej wyprodukowanej konstrukcji dołączamy dokumentację jakościową.
konstrukcje stalowe

Rama stalowa więźba dachowa

Elementy stalowe więźby dachowej są zamiennikiem dla tradycyjnego podparcia więźby za pomocą drewnianych belek. Dlaczego wykonanie podparcia stalowego staje się coraz bardziej popularne? Założenie podparcia stalowego pozwala uniknąć nam umieszczania drewnianych słupów wewnątrz pomieszczeń. O ile jeden słup można wpasować w wystrój pomieszczenia, problem pojawia się, gdy obciążenia dachu w naszym projekcie są zbyt duże i konieczne jest ustawienie kilku słupów. 

Najważniejszym czynnikiem przy budowie domu jest jego bezpieczne wykonanie. Ramy stalowe do więźby dachowej pozwalają połączyć dwa aspekty: bezpieczeństwo i estetykę. Dzięki zastosowaniu tej technologii, oszczędzamy powierzchnię mieszkalną oraz nie jesteśmy zmuszeni do życia z niechcianymi elementami konstrukcyjnymi w naszych pokojach, które często wpływają negatywnie na ich ustawność.

 Firma Bud – Blach działa na rynku od 27 lat – jesteśmy nie tylko firmą zajmującą się montażem stalowych elementów dachów. Przede wszystkim jesteśmy producentem, co oznacza, że możemy wykonać na zamówienie każdy element stalowy do budowy dachu – według Twojego projektu. Korzystając z naszych kompleksowych usług, zyskujesz gwarancję nie tylko dobrego montażu – ale też gwarancję producenta.

Więźba dachowa stalowa cena

Ceny wykonywanych przez nas ram stalowych zawsze uzgadniamy indywidualnie. Skontaktuj się, by uzyskać wycenę. Jest ona zależna od rodzaju projektu i obejmuje:

 • ilości zużytej stali, a tym samym wielkość konstrukcji stalowej
 • rodzaj zabezpieczenia elementów 
 • stopnień trudności montażu
 • zakres ustalonych prac.

Dlaczego my?

Firma Bud-Blach posiada Certyfikat Zgodności Zakładowej Kontroli Produkcji na elementy i zestawy konstrukcji stalowych wytwarzane wg klasy wykonania EXC1 i EXC2 zgodnie z wymaganiami PN-EN 1090-1 oraz Certyfikat Oceny Procesu Spawalniczego wg PN-EN ISO 3834-2, który zaświadcza, że przedsiębiorstwo spełnia normatywne wymagania jakościowe obowiązujące w procesach spawalniczych.

O nas

Firma Bud-Blach działa na rynku od 27 lat, a od 1993 r. świadczy kompleksowe usługi z zakresu wytwórstwa konstrukcji stalowych. Przez te lata daliśmy się poznać jako renomowany producent hal oraz producent konstrukcji stalowych.

Oddajemy naszym Klientom produkty najwyższej jakości spełniające surowe normy europejskie. Potwierdzeniem naszych uprawnień są aktualne certyfikaty TÜV SÜD. Korzystając z usług naszej firmy, czyli jednego z najlepszych producentów hal zapewniają sobie Państwo komfort i wysoki standard. Połączenie materiałów najwyższej jakości z wysokimi kwalifikacjami i uprawnieniami to gwarancja najlepszej konstrukcji. 

 Jako producent konstrukcji stalowych mieścimy się w centrum Polski, nasza dogodna lokalizacja pozwala na sprawne wykonywanie prac w całej Polsce.  Działamy także za granicą. Najlepszymi zaś referencjami są realizacje projektów dla naszych Klientów.

Lata doświadczenia pozwoliły nam przygotować kompleksową ofertę w której każdy znajdzie coś dla siebie, a dzięki elastyczności i indywidualnemu podejściu do klienta, zadowolimy nawet tych najbardziej wymagających. Gwarantujemy również wsparcie najlepszych specjalistów na każdym etapie produkcji.

Rama stalowa do więźby dachowej

Wykonujemy ramy stalowe na wymiar do budynków mieszkaniowych. Skontaktuj się by uzyskać wycenę.